KONST / Litografier / Färglitografi 13693354
nr 1369 3354
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 171/390. Motivet: 31x41cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:16:02
19/12 12:22:46